10 фактів про користь масажу!

Про користь і цілющі властивості масажу, напевно, неодноразово чув кожен із нас. В першу чергу, масаж – це вплив на тіло і психологічний стан людини через шкіру, завдяки чому можна посилити чи послабити будь-які процеси в організмі, а також покращити роботу внутрішніх органів, зміцнити суглоби, посприяти кращій циркуляції крові та лімфи, зробити шкіру еластичною. Звісно, що це далеко не повний перелік усіх тих переваг, які ми отримуємо від систематичного відвідування масажного салону. Сьогодні ми дещо детальніше розглянемо основні із них.

  1. Масаж допомагає покращити кровообіг. І користь від цього справді безцінна – профілактика закупорки судин, збільшення кількості червоних кров’яних тілець, покращення кровопостачання м’язів, зменшення вмісту вуглексилоти та молочної кислоти в тканинах, покращення роботи серця, внаслідок чого відбувається комплексне тонізування організму та знімається втома.
  2. Завдяки масажу по тілу розганяється лімфа, що сприяє виведенню токсинів, зайвої рідини з кінцівок та вивільненню ендорфінів – гормонів щастя, які дають відчуття глибокої релаксації і задоволення. Нормалізація роботи лімфатичної системи допомагає подолати підвищену стомлюваність, головні болі, періодичні набряки, вугрові висипи та навіть целюліт.
  3. Зміцнення імунної системи. Внаслідок цього відбувається загальне поліпшення самопочуття, підвищення життєвого тонусу, з’являються бадьорість та гарний настрій. Особливо важливий масаж навесні і восени, у найбільш стресові для організму періоди, щоб підбадьорити і укріпити його та допомогти легше перенести загальне сезонне ослаблення.
  4. Покращення стану шкіри. Завдяки масажним рухам краще видаляється верхній ороговілий шар шкіри, що дає позитивний ефект: поліпшення видільної діяльності сальних і потових залоз, посилення шкірного дихання, внаслідок чого шкіра набуває здорового кольору та стає приємною на дотик. Окрім цього, завдяки масажу підвищуються пружність та еластичність шкіри, а також її здатність протистояти високим та низьким температурам.
  5. Масаж допомагає покращити м’язевий тонус і допоможе відстрочити або навіть запобігти руйнуванню м’язів, яке може виникнути через відсутність фізичних навантажень. З іншого боку, масаж також сприяє розслабленню м’язів, що допомагає усунути будь-які спазми.
  6. Позитивний вплив на підшкірно-жировий шар. В результаті масажу прискорюються обмінні процеси, відбувається руйнування жирових капсул та виведення зайвого жиру з організму. Зникають бугристість та рихлість шкіри, спричинені целюлітом, а при поєднанні масажу з фізичними вправами та здоровим харчуванням може відбутись довгоочікуване схуднення.
  7. Очевидний психотерапевтичний ефект від масажних процедур. Доведено, що масаж має заспокійливу дію на нервову систему людини. Атмосфера спокою та загальної релаксації зумовлює руйнування різноманітних психологічних блоків, спричинених щоденними стресами та переживаннями, послаблює відчуття занепокоєння, допомагає відновити душевну гармонію та впорядкувати думки.
  8. Ділянка шкіри розміром з п’ятак містить більше 3 мільйонів клітин, від 100 до 340 потових залоз, 50 нервових закінчень і близько одного метра кровоносних судин. І до всього цього ми маєте змогу доторкнутись одним лиш пальцем. А тепер уявіть на скільки мільйонів клітин ви впливаєте, доторкнувшись до людини всією долонею.
  9. 60 хвилин масажу прирівнюються до 7-8 годин сну за силою відновного впливу на організм людини.
  10. Тактильне відчуття з’являється у людей найпершим, порівняно з іншими видами  відчуттів, і згасає останнім.